Paekivi on kasutatud ehitusmaterjalina juba aastatuhandeid – nimelt on ka Egiptuse püramiidid teadaolevalt ehitatud paekivist, kuid tänapäeval kasutatakse paekivi ka erinevate modernsete ehitiste tegemiseks.

Paekivi on looduslikult tekkinud läbi aegade mere madalas osas ning paekivim on settekivim, mille tõttu paekivi on tekkinud pikema ajaperioodi jooksul. Selle tõttu võib paekivi mustrites näha loomade ja taimede fossiile, mis tekitab sageli kivisse erinevaid mustreid, muutes selle omapäraseks.

Paekivi kasutusalad ehituses

Nagu mainitud, siis paekivi on vastupidav ehitusmaterjal ning võimalusi selle kasutamiseks on mitmeid. Enim levinud on paekivi kasutamine väliskeskkonnas seinakatete tootmiseks ning teekattena, kuid see sobib suurepäraselt ka siseruumidesse, näiteks põrandaplaatidena, treppidena, töötasapindade ehitamiseks, skulptuuride valmistamiseks või hoopiski kaminate ehitamiseks.

Just tänu oma vastupidavusele on paekivi niivõrd armastatud materjal välitingimustes. Paekivi saab hästi töödelda ning see annab võimaluse seda loominguliselt kasutada. Pärnamäe surnuaias kasutame me paekivi peamiselt hauapiirete ehitamiseks- need on stiilsed, ajatud, ilmastikukindlad ning püsivad. Paekivi on üldiselt hall, kuid leidub ka punaka, pruunika, valge ja musta alatooniga paekivisid. Seega leiavad kõik endale midagi meelepärast.

Paekivi Eesti kultuuris ja surnuaedades

Paekivi on võimalik kaevandada Eestis vahetult pinnakatte alt Põhja- ja Kesk-Eestis kuni Pärnu-Mustvee jooneni. Kuna Eestis leidub palju paekivi, siis on paekivi saanud ka Eesti rahvuskiviks.

Juba aastasadu tagasi hakati paekivi kasutama matuserituaalides, kui inimesi hakati matma paekivist laotud kivikirstkalmetesse. Samuti on paekivi kasutatud ka Keila ja Paide vappidel. Ka meie pealinna Tallinna vanalinn on peamiselt ehitatud just nimelt paekivist. Seega võib väita, et paekivi on ka Eesti kultuuris ja surnuaedades kõrgelt au sees.

Hauapiirded paekivist vastavalt sinu soovile

Pärnamäe Kalmistu OÜ kasutab samuti igapäevatöös ühe materjalina paekivi. Meie käest on võimalik tellida kvaliteetseid paekivist hauapiirdeid vastavalt oma soovile. Võimalik on kasutada paekivi, hauapiirete loomisel, ühe reana või nõlvade puhul mitmekordse rea või müürina.

Paekivist hauapiirded on püsivad aastakümneid ning oma ajatu välimusega on parim viis hauapiirete loomiseks. Koostöös saame valida ja luua täpselt sellise lahenduse nagu teile sobib. Täpsema info meie teenuste ning hauapiirete loomise kohta leiab veebilehelt.